Biuletyn Informacji Publicznej
Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Wyszukiwarka

Odnośniki

Przejdź do: www.ttbs.pl

Treść strony

Podstawowe informacje na temat działalności Toruńskiego TBS Sp. z o. o.

Toruńskie TBS Sp. z o. o. funkcjonuje od roku 1997. Zgodnie z aktem założycielskim, przedmiotem działania Spółki jest budowanie domów mieszkalnych i ich eksploatacja na zasadach najmu.

Podstawą finansowania inwestycji są kredyty udzielane tbs-om przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Do roku 2013 budowane były mieszkania finansowane z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Od 2013 Spółka realizuje budowę mieszkań na najem z możliwością wykupu, takie budynki znaleźć można w Chełmży, na ul. Hallera 4, w Toruniu na ul. Szczecińskiej 15, 17, 19, ul. Podgórska 14c oraz na O/M JAR. Lokale w zasobach Toruńskiego TBS Sp. z o. o.są przeznaczone dla osób średniozamożnych, które nie mogą bądź nie chcą zaciągnąć kredytu długoterminowego na mieszkanie własnościowe.

Od roku 2014 Spółka realizuje budowę mieszkań komunalnych dla Gminy Miasta Toruń, przy ul. 63. Pułku Piechoty 75-75d (wcześniej ul. Armii Ludowej) i ul. Poznańskiej 294c (O/M Glinki). Mieszkania te są oferowane głównie najemcom mieszkań w zasobach komunlanych, dla osób regularnie opłacających czynsz, w celu poprawy warunków mieszkaniowych lub dostosowania do potrzeb w przypadku osób starszych i niepełnosprawnych.

W planach jest realizacja mieszkań o większej liczbie pokoi, z myślą o rodzinach z dziećmi, z udziałem finansowania zwrotnego, tj. preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego, na finansowanie budowy mieszkań czynszowych.

Mieszkania są w pełni wykończone i wyposażone, a teren zagospodarowany z uwzględnieniem potrzeb najemców, budowane są place zabaw, parkingi, zabudowane śmietniki, a dookoła znajduje się atrakcyjnie urządzona zieleń. Największym atutem naszych mieszkań jest bezterminowa umowa najmu, wypowiadana jedynie w przypadku powstania zaległości w opłatach czynszowych, możliwość dostosowania mieszkań do swoich potrzeb, za zgodą administracji, a także możliwość wykupu mieszkań na własność po 5 latach od ich wynajęcia (dot. mieszkań wybudowanych z udziałem kredytu komercyjnego i najemców będących jednocześnie partycypantami). Większość nowych budynków wyposażonych jest w windy, zapewniające osobom niepełnosprawnym dostęp do wszystkich mieszkań i pomieszczeń wspólnego użytku w budynku.

W przypadku osób niepełnosprawnych istnieje możliwość indywidualnego dostosowania mieszkań do ich potrzeb. Najemca zwalniający lokal, po rozliczeniu wzajemnych zobowiązań, otrzymuje zwrot wpłaconej kaucji i partycypacji.

Metryka

  • autor lub odpowiedzialny za treść: Aleksandra Filar
  • opublikował: Aleksandra Filar
    data publikacji: 2020-09-18 11:57

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 6836
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2020-09-18 11:57:25